Sõmeru külaga kattub kaks jahipiirkonda, mida lahutab meie külas Nabala-Tuhala maantee. Sellest teest põhja pool asub Kiili jahiselts ja lõuna pool jahiselts Diana. Viimast tutvustame põhjalikumalt, sest see on n-ö kodune selts, mille juhatuse liige on ka meie küla elanik Heigo Amor 2003-st aastast.
Heigo Amor ise tutvustab jahiseltsi nii:
“Jahiselts Diana asutati aastal 1997. a. Jahiala, mis kandis nime “Tammiku jahipiirkond”, renditi RMK-lt. 2003. aastal toimusid RMK-s muudatused ja sama piirkond pandi keskkonnaameti poolt konkursile, mille Diana ka võitis. Alates 2003. aastast haldame seda pisut 8000 hektarilist jahiala iseseisvalt. Tänase seisuga kuulub jahiselts Diana’sse 30 liiget, alates kohalikust maamehest kuni linnahärrani välja. Kuid üks on ühine: kõrge moraal ja jahieetika. Arvan, et teisiti ei saakski, sest piirkonna metsad on väga seenerikkad ja tuleb arvestada ka teiste huvilistega metsa vastu. Tänapäeval omab iga jahimees raadiosidevahendit ja kiire info liikuvatest inimestest jõuab hetkega iga kütini. Ega muidu relvakandjaks ei saagi, kui pole läbitud ohutuskoolitust.
Aktiivsem jaht toimub oktoobri algusest veebruari lõpuni. Sellel perioodil on lubatud ajujaht jahikoertega ja peamisteks ulukiteks on põder ning metssiga, vastavalt 20 ja 80 isendit aastas. Need on etteantud miinimumarvud, et ära hoida metsa- ja põllukahjustused.
Diana seltsi mehed on igatsenud seltsielu rohkemaks kui ainult püss ja mets. Nii sai 2008. aastal alguse jahimaja ehitus Tagadi külla. Tänaseks on jahimaja võõrustanud maakonna tasemel jahiseminare, koolitusi, jahitrofeede hindamisi, koolilaste ekskursioone jm. Meile on see siiski koht, kus väärikalt vääristada ulukeid ja korraldada ühiseid söömaaegu. Siinkohal kasutangi ära enda mõttesähvatuse, kuidas võiks Sõmeru rahvast Diana jahimajaga ühendada – nt aastakoosolek koos grilliga või mõni muu ühistegevus. Siis saaks jahindust igaühele lähemale tuua. Oleme ju metsarahvas!”