Kokkamispäev Sõmerus

Sügisene koolivaheaeg on mõnusaks hingetõmbeks ja selle veetmiseks võimaluste skaala väga lai. Kõik pered ei kohku kargematest kraadidest ega sõida esimesel võimalusel lõunasse päikest püüdma – meie sügisel on värvid, meeleolu, oma võlu!

Sõmeru küla viie talu 8 last kogunesid vaheaja ühel päeval selleks, et kokata. Koos veedeti päev hommikust õhtuni ning kolme söögikorra valmistamisel oli lastel kandev roll.

Sepamäe peretütar Kristiana võttis saabujad vastu pannkookidega. Sujuvalt moodustusid kaks gruppi: tüdrukud ja poisid ning läks lahti Vähjalt Eliisabeti nõuannete järgi küpsisetordi valmistamine, et seda saaks õhtuooteks nautida.

Edasi tehti kõike, mida vaja, et lõunaks oleks laual kartulipuder, ahjus küpsetatud viinerid ning külmkoorekaste. Uku Liblikalt ja Henri Sepamäelt koorisid vahetustega kartuleid, Mikk Liblikalt tegi „naeruvinkusid“, Keldrimäelt Sandra eestvedamisel ja juhendamisel keedeti mune ja valmistati kaste. Tegevuse vahele räägiti lemmiktoitudest ja hügieeninõuetest.

Et suu ka magusaks saada, grillisid lapsed õues vahukomme. Energiast pulbitsev seltskond nautis värskes õhus olemist, jääkamakate kogumist ning „ukaka“ mängimist.

Edasi jagunes tegevus sujuvalt köögipoole ja tubaste lauamängude vahel ning saabus ka õhtuoode soojade võileibade, küpsisetordi ja põneva pitsilise joogiga.

Lapsed olid väga tegusad, tublid ja koostööaltid ning päev saadeti rahulikult mööda ilma nutivahenditeta – päris kaaslane on parim kaaslane!

November 2017