Vaiba heegeldamise õpituba Sõmerus

Ühel kaunil pühapäevasel talvehommikul kogunesid Sõmeru küla usinad nobenäpud, et tähistada EV100 aastapäeva ning veeta üks ilus hommik toredate inimeste seltsis. Plaani sai võetud endale sobiva vaiba valmistamine heegeldamise näol.

Kohtusime 25.02 kell 10 hommikul Kristi juures Sepamäel. Perenaisel oli valmis pandud meie jaoks väike tervitusamps ning kannus auras kuum tee, kõik oli selles hommikus täiesti idülliline.

Põrandal ilutsesid juba varasemalt Kristi ja Anetti poolt valmistatud eriilmelised vaibad. Kõige suurem neist kattis terve suuretoa põranda oma 2.4 meetrise läbimõõduga.

Seltskond oli täpselt parajalt suur- täiskasvanuid ning lapsi kokku heegeldamas 7. Igaühel näpus heegelnõel ning sobivas värvitoonis materjal ja töö võiski alata. Kristi oli eelnevalt ette valmistanud mustrilehed, et kõigil asi silme ees oleks ning hiljem kodus edasi toimetada saaks. Vaheldumisi jagasid Kristi ning Anett varasemates õpitubades kogetut ning erinevaid näpunäiteid, mis endal eelnevate heegeldamiste käigus tekkinud olid.


Tore oli vaadata, kuidas igaüks oma töö kallal nokitses ning asja nautis. Koguaeg tekkis küsimusi- mis näitab, et inimene on ikkagi hingega asja juures, ning materjal aina kahanes ja vaip muudkui valmis.
Kui tegevus meeldib, lendab ka aeg justkui linnutiivul. Märkamatult oligi möödunud juba kolm tundi. Igaühel oli selle ajaga valminud vähemalt minimõõdus vaip.

Suured tänud kõigile asjaosalistele, nii kohaletulnutele kui ka otseloomulikult korraldajatele.

Sõmerlased proovivad ikka kiire töö- ning elutempo kõrvalt aega leida, et kokku saada ja midagi uut ning põnevat koos ette võtta. Sel korral sai selleks siis olema vaiba heegeldamine. Eks ole näha, mida põnevat järgmisel korral ette võetakse.

Märts 2018