„Külast külla” Sõmerus

smr_kyla-01

Sõmeru küla asub Nabala karstialal Kiili valla lõunaosas, olles piirikülaks nii Kose kui Saku vallaga. Sõmeruni ulatub Nabala-Tuhala Looduskaitseala piir. Sõmeru küla koondab endas ka varasemalt Siberi küla alla kuulunud talusid ning 2013. aasta andmete alusel oli Sõmerus 70 registreeritud elanikku.

Külaelu Sõmerus on tasapisi aktiveerunud. 02.08.2015 kell 12.00 – 17.00 avab Sõmeru küla esmakordselt oma kujuteldavad väravad külalistele Sarapiku talu heinamaal, mis täidab sel ajal külaplatsi ülesandeid. Külaliste ootel on Huvitavate Leidude Kirbukas, samuti Sooja Suve Kohvik, kus pakutakse kohalike perenaiste poolt valmistatud hõrgutisi.

Suurte Tegude Toas ootab lapsi joonistamine suvesoojadele kividele, väikeste printsesside punupatsid, erinevad näomaalingud ja palju muud huvitavat. Ei unustata ka sportlikke tegevusi.

Naised saavad kätt harjutada kaltsuvaibaribade lõikamises ning külaliste abiga valmib ühiselt heegeldatud kaltsuvaip.

Ka meeste peale on mõeldud – kell 13.00 ja kell 15.00 õpetavad Sõmeru küla meistrid vikatiga heinaniitmist ning luiskamist.

Kell 14.00 ja kell 16.00 toimub joogaõpetus väikestele ja suurtele vabas õhus.

Kogu ürituse jooksul (kella 12.00 – 17.00ni) on avatud väike armas talumuuseum Kangru talus Sookaera külas. Kõik ootavad külalisi. Ja ilusat ilma.

Ürituse tulu kantakse küla fondi, et sellega üheskoos midagi uut ja põnevat luua.

Päikest südamesse kõikidele!

Sõmeru külarahvas

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga